گنج کتاب

انگیزشی، موفقیت، رشد شخصی، شادی، سلامتی، مهارتهای زندگی، کارآفرینی و کسب ثروت

اصول خلق ثروت رویایی (قسمت اول)

اصول برخلاف روش ها و تکنیک ها که موقتی اند، بی زمان و همیشه صادق هستند. ثروتمند شدن و کسب فراوانی نیز اصول ثابتی دارند که با رعایت آنها می توانیم به ثروت و توانگری دلخواه خود دست پیدا کنیم. بکاربردن اصول راه آسان ثروتمند شدن است. این اصول در عین سادگی قدرتمند هستند. برای کسب موفقیت مالی و ثروت سریع باید از اصول آن آگاه باشیم و آنها را به کار بگیریم. این اصول را از کتاب پرفروش میلیونر یک دقیقه ای نوشته مارک ویکتور هنسن و رابرت آلن در اینجا توضیح می دهیم.

۱- نامرئی منشاء مرئی است

به هر چیزی که در اطراف خود نگاه کنید خواهید دید که ابتدا در ذهن کسی بوده است. خانه، ماشین، اینترنت، موبایل، هواپیما. همه اینها روزی وجود نداشت تا اینکه کسی آن را تخیل کرد و بعد، این تخیل در جهان مادی متجلی شد. پس خلق هر چیز ابتدا از فکر شروع می شود.

همه گمان می کنند اصل درخت، میوه است؛ در حالیکه اصل آن، دانه است.      نیچه

نتایجی که در زندگی به دست آورده ایم، میوۀ درختی هستند که از بذر افکار ما به وجود آمده است. اگر این محصول مورد علاقه ما نیست باید بذر افکاری را بکاریم که میوه دلخواه ما را تولید کند. هر نوع طرز فکری پیامد و نتایج خاص خود را دارد. اگر بر افکار فقیرانه و کمبودها متمرکز بوده اید نباید انتظار داشته باشید که میوه ثروت و فراوانی را بچینید. پس باید همواره مثبت و قدرتمند و ثروتمندانه بیندیشیم. افکار زیبا، شورانگیز و توانگرانه در ذهنتان بال و پر دهید. ما همیشه با خودمان در حال گفتگو هستیم. در گفتگو با خودتان همیشه واژه ها و تصاویر شگفت انگیز و الهامبخش بکار ببرید. احساس شور و شگفتی کنید. همین حالا به سناریوی زندگی رویایی خود فکر کنید. تصویر خود ایده آل خود را که ثروتمند، قدرتمند، خردمند و مدبر است را در ذهن خود بسازید. با این کار نگرش و جهان بینی خود را سمت و سو می دهید و مانند آهنربا منابع لازم را برای تحقق زندگی رویایی  به سوی خود جذب می کنید.

۲- بودن، انجام دادن، داشتن

طبق اصل شماره یک، قبل از اینکه چیزی را «داشته باشیم» باید بذر آن را در ذهنمان بکاریم. این کار در واقع به چگونگی «بودن» ما مربوط می شود. اگر می خواهیم ثروتمند باشیم باید ابتدا در ذهن خود فردی ثروتمند باشیم.

برای اینکه بتوانید با سرعت افکار به پرواز درآیید و به هر جا بروید، ابتدا باید با این آگاهی شروع کنید که هم اکنون به آنجا رسیده اید.     ریچارد باخ در کتاب جاناتان مرغ دریایی

راه آسان ثروتمند شدن این است که کاری را که دوست دارید و با نبوغ ذاتی شما ساز گار است را انجام دهید. اما قبل از انجام دادن باید در ذهن، افکار و احساسات خود باید در جایگاه یک ثروتمند باشید. هنگامی که «بودن» و «انجام دادن» هر دو در کنار هم و به درستی صورت گیرند، می توانید ثروتی را که به دنبالش هستید «داشته باشید» و رویاهای خود را محقق سازید.


۳- از نطقۀ اوج عمل کنید

حال که به «انجام دادن» رسیدیم باید از موضع همان تصویر ایده آلی که از خود در ذهن خود ساخته ایم، عمل کنیم. در این صورت هنگام بروز مشکلات و اشتباهات به جای سرزنش کردن دیگران، به آنها به عنوان فرصتی برای یادگیری و پیشرفت نگاه خواهیم کرد. با عمل از نقطه اوج و از جایگاه خود ایده آل، هرگز اسیر شرایط و اتفاقات نخواهیم بود و همواره کنترل بهینه و مستقیمی بر آنها خواهیم داشت. این دیدگاه به ما اجازه می دهد بیشترین یادگیری و کسب تجربه را از هر موقعیتی داشته باشیم. اگر بتوانید همیشه از نقطه اوج ثروتمندانه عمل کنید، تحقق ثروت رویایی شما ناگزیر خواهد بود.

ادامه دارد …

منبع: سایت زندگی رویایی


همچنین بخوانید:

راز فرمول میلیون دلاری

روانکاوی ثروت: چه باورهایی شما را ثروتمند می کند؟


موضوع: رازهای میلیونر شدن، کسب درآمد اینترنتی، کسب درآمد، موفقیت، کسب ثروت و استقلال مالی،
برچسب ها: ثروت، اصول ثروتمند شدن، ثروتمندان، میلیونر، میلیونر یک دقیقه ای، ثروت رویایی، پول،

[ دوشنبه 29 آذر 1395 ] [ 03:06 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]

نبوغ ذاتی خود را شکوفا کنید

آیا نبوغ ذاتی خود را می شناسید؟


فکر می کنید چه میزان از استعدادهای خود را شکوفا کرده اید؟

آیا می توانید تصور کنید که با شکوفا ساختن نبوغ ذاتی خود چه تغییرات شگرفی در زندگی شما ایجاد خواهد شد؟

همه ما در کودکی سرشار از کنجکاوی، انرژی، اشتیاق و رویاپردازی هستیم.

آیا الان نیز همین ویژگی ها را دارید؟

چه اتفاقی افتاده است؟

همانطور که در کتاب خودنبوغ شناسی توضیح داده ایم همه ما با استعدادهایی ویژه به دنیا می آییم. اما در فرآیند تربیت، تحصیل و اجتماعی شدن در مورد ۹۸ درصد افراد این نبوغ ذاتی سرکوب می شود. به همین دلیل است که برای شکوفایی استعدادهایمان، ناگزیریم  بر این موانع نبوغ ذاتی غلبه کنیم. اما قبل از آن باید بتوانیم نبوغ ذاتی خود را بشناسیم.

روش ها و تست های مختلفی برای استعدادیابی طراحی شده است اما به دلایلی که در صفحه مشاوره رایگان در پاسخ به سوال برخی دوستان توضیح داده ام، شخصا این روش ها را بسیار ناقص می دانم و معتقدم که هیچ روشی بهتر از درون بینی، درون کاوی و شهود و بصیرت درونی قادر به نشان دادن نبوغ ذاتی ما نیست. نبوغ ذاتی کودکی با وجود سرکوب شدن، ردپاها و نشانه هایی را در درون ما باقی می گذارد. شما با تعمق و تامل در احساسات و علایق خود می توانید نشانه های نبوغ ذاتی خود را بشناسید.

همه ما نابغه هایی بالقوه هستیم. رضایت و شادی حقیقی ما مشروط به شکوفا ساختن این نابغه درونی است. هیچ اغراقی در این ادعا که “همه نابغه اند” وجود ندارد. تصورات سنتی از نابغه به عنوان یک تافته جدابافته و شناخت محدودی که از پتانسیل و توان انسانی وجود داشته باعث برداشت های نادرستی از مفهوم و مصداق نبوغ و نابغه شده است که در مقاله پنج افسانه درباره نبوغ و نابغه آنها را توضیح داده ایم.

اگر شما هم اکنون نیز کنجکاوی، انرژی، اشتیاق و رویاپردازی کودکی خود را داشتید زندگیتان چه تغییری می کرد؟ برخی ویژگی ها هست که وجود آنها لازمۀ شکوفایی نبوغ ذاتی است که ما آنها را ابزار شکوفایی نبوغ ذاتی نامیده ایم و به طور مفصل در کتاب خودنبوغ شناسی در مورد آنها بحث شده است.

اما شکوفایی نبوغ ذاتی صرفا یک ضرورت در مسیر پیشرفت شخصی، شغلی، مالی و رضایت درونی نیست بلکه با کلیت و معنای زندگی ما پیوند دارد. به طوری که نبوغ ذاتی به صورت وسیله ای برای حرکت ما در مسیر رسالت شخصی و غایت زندگیمان است. تا وقتی که رسالت شخصی یا طرح الهی یا افسانه شخصی خود را نیابیم و با به کارگیری نبوغ ذاتی خود در آن مسیر حرکت نکنیم زندگی ما واجد معنای حقیقی خود نخواهد بود.

دانش-مهارت خودنبوغ شناسی را نه تنها در مدرسه و دانشگاه یاد نمی دهند بلکه حتی مدرسه و دانشگاه باعث سرکوب و انحراف استعداد ذاتی ما هم می شود. سیستم‌های آموزشی و تربیتی مدرن که مبتنی بر آموزش همگانی و انبوه، بر مبنای روش و محتوایی یکسان است، با ضعف‌های بنیانی در تشخیص، تشویق و شکوفایی توانایی‌ها و استعدادهای یگانهٔ فردی، همراه بوده است. حتی نظام‌های آموزشی در بسیاری مواقع باعث سرکوب  نبوغ ذاتی افراد و مانع شکوفایی آن بوده‌اند به‌طوری که نبوغ افراد بسیاری جز با رها شدن از قید و بندهای سیستم آموزشی شکوفا نشده است. سیستم آموزشی مبتنی بر پیش‌فرض‌هایی محدودکننده در مورد پتانسیل‌های انسانی است و اساساً قدرت تشخیص قریحهٔ لازم در افراد برای خلق یک پدیدهٔ کاملاً بدیع و بی‌سابقه را ندارد.

ما برای رشد و شکوفایی و دستیابی به زندگی غنی تر برای خودمان و دیگران باید بار شناخت و شکوفایی نبوغ ذاتی مان را خودمان بر دوش بکشیم.

اگر با بیشترین قابلیت خود زندگی نکنید به خداوند خیانت کرده‌اید.           لویس لوینسون، مجسمه‌ساز آمریکایی

منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: موفقیت، رشد شخصی، خودشکوفایی،
برچسب ها: نبوغ ذاتی، خود نبوغ شناسی، استعداد ذاتی، استعدادیابی، کتاب خودنبوغ شناسی، نبوغ طبیعی، نابغه،

[ دوشنبه 22 آذر 1395 ] [ 02:35 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]

نقش تخیل و دانش در تولید ثروت در هزاره سوم: دگردیسی قدرت از هرکول تا بیل گیتس

تنها سرمایه مایکروسافت، تخیل انسان است.       بیل گیتس

هرکول قهرمان اسطوره‌ای یونان بود. او سمبل قدرت فیزیکی و همچنین شجاعت محسوب می‌شد. در اسطوره‌ها آمده که هنگامی که در گهواره بود دو مار را خفه کرد و در سنین نوجوانی توانست شیری را از پا درآورد. از مشخصه‌های هرکول می‌توان به سلاحش که گرزی بود از جنس چوب زیتون و لباسی که از پوست شیر درست شده بود، اشاره کرد. همچنین گفته‌شده که او از دانش و خرد بهره چندانی نداشت. هر چه بود زور بازوی او در عصر خودش برای کشتن شیر و مار یا دشمنان و همچنین برای انجام شکار و بعدها کشاورزی بسیار کارگر می‌افتاد.

نقاشی‌های به‌جای مانده از هزاران سال پیش بر دیواره غارها حکایت از آن دارد که اجداد غارنشین ما نیز از قدرت تخیل قابل‌تحسینی برخوردار بوده‌اند. اما گویا بیشتر تخیل اجداد ما صرف شیوه‌های ارتباط با محیط و تشخص‌بخشی به پدیده‌های طبیعی می‌شده است. شعرها، نقاشی‌ها، افسانه‌ها و اسطوره‌ها همه آفریدۀ تخیل خلاق انسان کهن بود که همگی راهی برای کنار آمدن با عجایب ناشناخته طبیعت از قبیل رعد و برق، خورشید و ماه‌گرفتگی، سیل، طوفان، زلزله، آتش‌فشان و امثال آن بوده است.

هزاران سال بعد، تخیل به ابزاری برای کشف اسرار طبیعت و غلبه بر آن تبدیل شد. این بار تخیلات بشری به آزمون منطق و تجربه نهاده شد تا با کشف قوانین طبیعت، امکان غلبه و بهره‌برداری از آن فراهم شود. همه پدیده‌های طبیعی افسون‌زدایی شده و در قالب اعداد و ارقام، به‌صورت فرآیندهای عقلانی علت و معلولی تفسیر شد به‌طوری که تمام اسطوره‌ها و افسانه‌های کهن، به مثابه بازی خیالی و بچگانه اجداد بشر تلقی گردید. از دل فرمول‌های ریاضی امکان‌های عملی تسخیر طبیعت به ظهور رسید. صنعت و تکنولوژی با سرعت حیرت‌انگیزی توسعه یافت و تسخیر و تبدیل مواد طبیعی به کالاهای مصرفی…

متن کامل مقاله در شماره ۱۶۴ مجله دانستنی‌ها

موضوع: رازهای میلیونر شدن، کسب درآمد اینترنتی، کسب درآمد، موفقیت، کسب ثروت و استقلال مالی، رشد شخصی، خودشکوفایی،
برچسب ها: تخیل، دانش، مایکروسافت، بیل گیتس، ثروت، این راند، موسی توماج،

[ دوشنبه 15 آذر 1395 ] [ 04:24 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]

همه کاره هیچ کاره‌ام (مشاوره رایگان)

reza

با سلام خدمت آقای توماج و همکاران محترمشان

این جانب کتاب ” خود نبوغ شناسی ” رو خوندم . البته کتاب گفتگو با جک زوفلت و کتاب “المنت” از کن رابینسون را نیز خوانده ام که همه شون در مورد نبوغ داتی است. یک ساله در مورد این موضوع مطالعه می‌کنم فک کنم دیگه منبع فارسی خوبی نداشته باشیم. نبوغ خودمو کشف نکرده‌ام. حداقل اونی که کشف کرده‌ام در موردش مطمئن نیستم. گستردگی علاقه هم دارم. مباحث موفقیت (۱۲ سال مطالعه ناپلئون هیل و …)، اقتصاد،سرمایه گذاری و کار آفرینی (همیشه مطالب اقتصاد کلان رو مطالعه می‌کنم و اقدام به کارآفرینی کرده‌ام اولینش ۱۴ سالگی‌ام بوده، در زمینه سیاست همیشه اخبار رو پیگیری می کنم و بحث راه می اندازم . در اصل همه کاره هیچ کاره‌ام . وسواس کمال گرایی هم دارم.

نهایت مطالعاتم بهم میگه برای موفقیت باید اشتیاق سوزان داشته باشی. چیزی که من پیدا کرده‌ام بهم اشتیاق نمیده ذکر این نکته لازمه که در حال حاضر که اقدام مهمی براش نکرده‌ام. منشا اشتیاق چیست؟ گویا همان نبوغ ذاتی است که بهمون آرامش، رضایت و در عین حال هیجان و معنی زندگی میده. شاید هم منشا اشتیاق هر زمانی چیزی می تونه باشه و در اصل به نظر میاد خودمون باید اشتیاق بیافرینیم (دلایلم اینا هستن : ۱٫ ناپلئون هیل در کتاب مهمش چیزی از نبوغ ذاتی نگفته !!! ۲٫ صفحه ۷۶ از کتاب گفتگو با میلیونر ۵ به نقل از رابرت کالییر: افراد بسیار کمی می دانند که چطور با شدت کافی اشتیاق داشته باشند آنها نمی دانند احساس کردن و بروز آن تمایل چگونه است.). با توجه به دلایل داخل پرانتز اخیر و همچنین نظر ناپلئون در مورد تلقین به خود و اجرای دیدگاهش در مورد پسر کر خود که اشتیاق شنیدن در او ایجا کرده ، به نظر می‌آید شور و اشتیاق ساختنی است نه کشف کردنی. بنده اشتیاق سوزان به کاری رو برابر با داشتن نبوغ ذاتی در آن می‌دانم چون که نبوغ ذاتی طبق فرموده حضرتعالی شور و هیجان داره .

به نظر بنده اینکه نبوغ ذاتی، نتیجه بخش است به این دلیل است که ۱٫ انگیزه و اشتیاق کافی برای پیمودن مسیر موفقیت ۲٫ مداومت کافی در سختی‌ها ۳٫ ادامه راه پس از شکست‌ها ۴٫ خلاقیت و نو آوری را به ارمغان میاره. به نظر بنده اشتیاق سوزان نیز این موارد رو بوجود میاره.

حال سوالم اینست:

اگر ما از قبل در چیزی نبوغ کافی (اشتیاق سوزان) نداشتیم می توانیم با تلقین به خود آنرا در زمینه‌ای دلخواه بوجود بیاریم؟ یا اصلا نبوغ ذاتی با اشتیاق سوزان تفاوت داره که در این مورد باید توضیح دهید چطور جک زوفلت و ناپلئون هیل به این مورد (نبوغ ذاتی ) اشاره نکرده‌اند.

در پایان از طولانی شدن مطلب عذر میخوام. همچنین بخاطر اینکه اعتقاد دارم حضرتعالی در مورد این مباحث صاحب نظر هستید و مطمئنا بیشتر منابع رو مطالعه کرده‌اید سعی کردم خلاصه نظر و سوالم رو مطرح کنم که ممکن است از گویایی حرف بنده کم کرده باشه بخاطر همین عذر مجدد.

پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگذارم.موسی توماج

سلام دوست عزیز

ناپلئون هیل یک نویسنده انگیزشی بود و بیشتر مطالبش را از طریق مصاحبه با افراد موفق و مطالعه شخصی تهیه می‌کرد. او به دلیل اشتیاق وافرش به موضوع موفقیت و بویژه موفقیت مالی بیشتر عمرش را به نوشتن و سخنرانی در این زمینه گذراند. با اینکه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید او در این موضوع یک شاهکار به حساب می‌آید و بر اساس آمار پرفروشترین کتاب کسب و کار در طول تاریخ بوده اما می‌دانیم که حدود ۸۰ سال از انتشار آن می‌گذرد.

دلایل علمی‌یی که از وجود نبوغ ذاتی منحصر به فرد پشتیبانی می‌کند مبتنی بر تحقیقات جدیدی است که درباره رشد مغز و شبکه‌های عصبی انجام شده است و در دو فصل ابتدایی کتاب خودنبوغ‌شناسی توضیح داده شده است. ناپلئون هیل به محدودیت های تحقیقات علمی در مورد مغز آگاه بود، او در صفحه ۲۰۴ کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید می‌نویسد

: « انسان با همۀ علم و اطلاع خود اطلاع چندانی از نیروی ناملموس اندیشه ندارد. انسان دربارۀ شرایط فیزیکی مغز و شبکه پیچیده و ظریف آن اطلاعات ناچیزی در اختیار دارد. اما همین انسان در حال حاضر به عصری وارد می شود که این موضوع برایش از روشنی بیشتری برخوردار گردد. دانشمندان در حال حاضر به شدت دربارۀ مغز مطالعه می کنند و با آنکه هنوز در مراحل ابتدایی مطالعات خود هستند اطلاعات دست اولی دربارۀ طرز کار مغز انسان فراهم آورده اند.»

در حال حاضر این تحقیقات در قالب علوم شناختی که ترکیبی از عصب‌شناسی، فلسفه ذهن، روانشناسی، هوش مصنوعی و نظریه کوانتومی است دنبال می‌شود و نتایج این تحقیقات شاید بتواند پاسخ سخت‌ترین پرسش‌ها در مورد چیستی آگاهی، نحوه شکلگیری آن، رابطه ذهن-بدن و امکان بقای آگاهی پس از مرگ را به همراه داشته باشد.

جک زوفلت نیز یک مربی انگیزشی است که نباید انتظار داشته باشیم از آخرین تحقیقات علمی در زمینه مغز و علوم اعصاب مطلع باشد و آنها را در کارهای خود بکار گیرد. با این حال در همان کتاب که شما نام برده اید در صفحه ۸۲ می گوید: «… همه به شما می گویند قدرتی در درونتان دارید؛ اما کسی نمی‌گوید که کلید روشن کردنش چیست. من داشتم می‌گفتم کلید روشن کردنش، اشتیاق درونی است که این قدرت خدادادی را که من اسمش را “نیروی غالب” گذاشته‌ام، آزاد می کند». پس زوفلت به جای نبوغ ذاتی از اصطلاح “نیروی غالب” استفاده می‌کند. این نیرو برای هر فردی متفاوت است و بر سایر نیروها غلبه دارد یعنی بسیار قویتر از سایر نیروهاست.

نبوغ ذاتی یک موهبت خدادادی است که در فصل دوم کتاب خودنبوغ‌شناسی با عنوان کالبدشناسی نبوغ ذاتی نحوه تکوین آن بر مبنای یافته‌های عصب‌شناختی توضیح داده شده است. نوعی استعداد ویژه که بر سایر استعدادهای شما برتری دارد که ناشی از ساختار ویژۀ شبکه‌های عصبی شماست و از آنجایی که شبکه‌های جدید بسیار به ندرت و به کُندی ایجاد می‌شوند ایجاد یک استعداد جدید، حتی با اشتیاق سوزان و تمرین و ممارست زیاد نیز، غیرممکن به نظر می‌رسد. از طرفی نبوغ ذاتی نیز خود به خود رشد نمی‌کند و شکوفا نمی‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در ۹۸% افراد بزرگسال نبوغ ذاتی سرکوب شده و شکوفا نشده است. اما خوشبختانه ساختار شبکه عصبیِ تشکیل دهنده نبوغ ذاتی، تا پایان عمر تقریبا پایدار است و هرگاه که فرد در جهت رشد آن گام بردارد به سرعت شکوفا می‌شود. از طرف دیگر این ساختار طوری است که هرگاه در مسیر نبوغ ذاتی خود گام بردارید با ترشح هورمون‌هایی که منجر به لذت، شادی و شور و شوق می‌شود به شما پاداش می‌دهد. و برعکس در صورت حرکت در جهت خلاف نبوغ ذاتی، با ایجاد دشواری، فشار و استرس سعی دارد شما را به یافتن و پیگیری نبوغ ذاتی خودتان ترغیب کند.

اشتیاق سوزان، احساسی قوی است که شما را برای انجام کاری یا رسیدن به هدفی برمی‌انگیزد اما لزوما همراه با لذت و شادی همراه نیست. اشتیاق را می‌توان ایجاد کرد اما پس از برآورده شدن خواسته‌تان از بین می‌رود اما لذت و شادی ناشی از پیگیری نبوغ ذاتی همیشگی است و ربطی به موفقیت یا شکست ندارد. شما از نفس انجام کار لذت می‌برید، آنچنان در آن غرق می‌شوید که گذر زمان را حس نمی‌کنید و این میزان از لذت و تمرکز معمولا به بیشترین بازدهی و نتایجی خلاقانه و عالی منجر می‌گردد.
متاسفانه شیوه های تربیتی، آموزشی و اخلاق اجتماعی همه مبتنی بر برداشتی بیمارگونه و ضعف‌محور از انسان استوار است و کمتر بر وجوه متعالی انسان و تفاوت‌های فردی توجه شده است. جامعه می‌خواهد انسان‌هایی یکدست، مطیع، عادی و نرمال تربیت کند و نه انسان سالم و خودشکوفا. در صورتیکه همان طور که ژوزف کمبل گفته انسان عادی وجود ندارد. همه ما موجوداتی منحصر به فرد با موهبت و استعدادی ویژه و یکتا هستیم و برای شکوفایی و عرضه آن به دنیا آمده‌ایم.

پیگیری نبوغ ذاتی علاوه بر لذت و شادمانی فوری، به دلیل بکارگیری قویترین استعدادمان، دستیابی به ثروت و استقلال مالی را نیز برای ما راحت‌تر ساخته و با استفاده از آن در جهت تحقق رسالت شخصی‌مان زندگی ما را معنادار و غنی می‌سازد.

به دلیل همان روش‌های غلط تربیتی و آموزشی و گمراه شدن با ارزش‌های کاذب اجتماعی ممکن است بازیابی و کشف نبوغ ذاتی دشوار باشد و به میزان زیادی از خودشناسی و مراقبه درونی نیاز داشته باشد با این حال این تنها راهی است که امکان یک زندگی همراه با شادمانی و معنای حقیقی را برایمان فراهم می‌سازد. از این رو ارزشش را دارد که دشواری‌های این مسیر را به جان بخریم. بدون متجلی ساختن گوهر حقیقی وجودمان، تمام موفقیت‌های دیگر لذت زودگذری بیش نخواهد بود.

با آرزوی شادمانی، خودشناسی و خودشکوفایی بیشتر برای شما

منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: کسب درآمد، موفقیت، کسب ثروت و استقلال مالی، تربیتی، رشد شخصی، خودشکوفایی،
برچسب ها: مشاوره، مشاوره رایگان، زندگی رویایی، نبوغ، نبوغ ذاتی، اشتیاق، موسی توماج،

[ پنجشنبه 4 آذر 1395 ] [ 10:39 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]