گنج کتاب

انگیزشی، موفقیت، رشد شخصی، شادی، سلامتی، مهارتهای زندگی، کارآفرینی و کسب ثروت

معجزه انجام کارهای عادی به روش غیرعادی

معجزه چیست؟

آیا در زندگی شما معجزه‌ای وجود دارد؟

معجزه چگونه رخ می‌دهد؟

ما عموما فکر می‌کنیم که معجزه و پیشرفت خارق‌العاده ناشی از انجام آنی یک کار بزرگ است. مثلا وقتی کسی به موفقیت بزرگی می‌رسد ما به مسیر طولانی و روزمره‌ای که او برای دستیابی به این موفقیت طی کرده است، توجه نمی‌کنیم. ما فکر می‌کنیم زن خانه به دوشی که میلیاردر شد یک شبه به شهرت و ثروت دست یافته است و به سالهایی طولانی که او تحت هر شرایطی به تداوم کارش پرداخت، توجه نداریم.

در واقع اگر دقیق و عمیق به جهان بنگریم، درختان، آسمان، آدمها، پرندگان همه و همه را چون معجزه‌ای شگفت‌انگیز می‌یابیم. اینشتین جمله جالبی دارد. می‌گوید:

 دو جور می‌توانید به جهان نگاه کنید: اینکه که هیچ معجزه‌ای وجود ندارد یا اینکه همه چیز معجزه است.

شما چگونه به جهان و کارهای روزمره خود نگاه می‌کنید؟

همه ما هر روز کارهایی عادی و روزمره داریم. صبح در لحظه‌ای از خواب بیدار می‌شویم، در حالیکه هنوز چشمانمان بسته است. در این لحظات به چه فکر می‌کنید؟

بیداری خود را چگونه آغاز می‌کنید؟

آیا می‌دانید که افکار و احساس شما در اولین لحظات بیدار شدن چقدر در کیفیت زندگی آن روز شما تعیین‌کننده است؟

خودم به محض بیدار شدن این بیت از سعدی را با صدای بلند و معمولا به آواز می‌خوانم و تکرار می‌کنم:

به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست          عاشقم بر همه عالم که همه عالم ازوست

با این کار، من، منشاء حقیقی جهان هستی را به خاطر می‌آورم و از بابت معجزۀ حیات، تمام خوبی‌ها، زیبایی‌ها و نعمت‌های زندگی‌ام سپاسگزاری می‌کنم و عشق خودم را به خدا، زندگی و تمام جهان اعلام می‌کنم. این کار باعث می‌شود که روزم را با انرژی و اشتیاق و عشق آغاز کنم و به این ترتیب تمام لحظات آن روز را چون فرصتی استثنایی برای بودن، شادی، لذت و هیجان می‌بینم و هیچ کاری را بی‌اهمیت نمی‌دانم. این نگرش واقعا زندگی‌ام را معجزه‌آسا کرده است و دائما احساس و تجاربی شگفت‌انگیز را برایم فراهم می‌کند.

جرج واشنگتن زمانی گفت:

اگر کارهای عادی را به صورت غیرعادی انجام دهید نظر دنیا به شما جلب می‌شود.

ما معمولا کارهای عادی مثل مسواک زدن، دستشویی رفتن، سلام کردن به دیگران، خرید نان، پوشیدن شلوار، آماده شدن برای خواب و … را کارهایی عادی و بی اهمیت در نظر می‌گیریم. اما حقیقت این است که با نگرش درست هر یک از این کارهای به ظاهر ساده و بی‌اهمیت را می‌توان به منبع خلق معجزات بزرگ در زندگیمان تبدیل کنیم.

اگر صرفا تمام تمرکز خود را بر کاری که در حال انجام آن هستیم، قرار دهیم؛ با معجزۀ تجربۀ لحظۀ حال روبرو خواهیم شد. ذهن ما معمولا همیشه به طور خودکار در حال فعالیت است. فعالیت ذهن یعنی جدایی از لحظه حال. چون ذهن همیشه یا در گذشته پرسه می‌زند یا در آینده و نمی‌تواند لحظه حال را درک کند. تنها با توقف ذهن است که تجربۀ حضور در اکنون ممکن می‌شود. تجربۀ حضور در لحظۀ حال به معنی تجربۀ سرور، آرامش و معجزۀ هستی است. تبدیل هر کار کوچک به مراقبه‌ای برای زیستن در لحظۀ حال می‌تواند درهای معجزاتی شگفت‌انگیز را به زندگی شما بگشاید.

دکتر رابرت راسل، نویسندۀ معروف می‌گوید:

خلق عظمت در زندگی بسیار ساده است. هر کس می‌تواند این کار را انجام دهد. کافیست کارهای عادی را همه روزه به طرز عالی انجام دهید.

اگر تصمیم بگیرید که از امروز، هر کاری را با تمام وجود خود، گویی که مهمترین کار دنیاست، انجام دهید و تمام توجه، انرژی و وجود خود را بر آن متمرکز کنید زندگی شما به مرور سرشار از معجزاتی عظیم خواهد شد و شادی، سلامتی و ثروت از هر سو به طرفتان سرازیر و زندگیتان از هر لحاظ رویایی خواهد شد.

معجزۀ وجود و حیات خود و جهان را دست کم نگیر و به هیچ کاری به عنوان کاری عادی و بی‌اهمیت نگاه نکن و همیشه به یاد داشته باش که:

کار بی‌اهمیت وجود خارجی ندارد، فقط نگرش بی‌اهمیت وجود دارد.

منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: موفقیت، تربیتی، رشد شخصی، خودشکوفایی،
برچسب ها: موفقیت، معجزه، معجزات کوچک، کارهای کوچک نتایج بزرگ، بزرگ اندیشی، عظمت،

[ پنجشنبه 30 دی 1395 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]

چگونه نبوغ ذاتی خود را به ثروت مادی تبدیل کنیم؟

آیا نبوغ ذاتی خود را می‌شناسید؟

آیا می‌دانید که شما علیرغم شرایط مالی خود فردی ثروتمند هستید؟

آیا می‌دانید که این ثروت به صورت ترکیب منحصربفردی از استعدادها و قابلیت‌های درونی به شما اعطا شده است؟

آیا ماجرای زن خانه به دوشی که میلیاردر شد را شنیده‌اید؟

او دقیقا همین کاری را انجام داد که در این نوشته می‌خواهم توضیح دهم.

هر یک از ما به عنوان یک انسان منبع بیکرانی از قدرت‌های درونی هستیم زیرا ما به صورت خدا آفریده شده‌ایم و از قدرت خلق و آفرینش برخوردار هستیم. قدرت‌های تخیل، تفکر، انتخاب، اراده، اشتیاق و عمل هر یک به ما توان شگفت‌انگیزی برای آفرینش ثروت و دستیابی به خواسته‌ها می‌بخشد.

علاوه بر این‌ها هر یک از ما دارای موهبتی ویژه هستیم که من در کتاب خودنبوغ‌شناسی آن را نبوغ ذاتی نامیده‌ام. نبوغ ذاتی هدیه‌ای الهی است که بدون استثناء به تمامی ما اعطا شده است. اما به دلیل روش‌های نادرست تربیتی و آموزشی نبوغ ذاتی بیشتر افراد سرکوب شده و شکوفا نمی‌شود.

در اطرافیان خود چند نفر را می‌شناسید که کاری را که واقعا دوست دارند و در آن استعداد دارند انجام می‌دهند؟

چند نفر را در میان دوستان خود می‌شناسید که از رشته تحصیلی و شغل خود راضی باشند؟

چند نفر از دوستان شما از طریق انجام کار عاشقانه خود امرار معاش می‌کنند؟

من در کتاب راه آسان ثروتمند شدن به تفصیل روش تبدیل نبوغ ذاتی به ثروت مادی را توضیح داده‌ام. در اینجا برخی از راهکارها را برای کسب درآمد از نبوغ ذاتی توضیح می‌دهیم.

  • نبوغ ذاتی خود را بشناسید

شناخت نبوغ ذاتی کار ساده‌ای است. شما بارها در انجام کارهایی احساس شور و هیجان، لذت و فراموشی گذر زمان را حس کرده‌اید. این‌ها همه حکایت از نبوغ ذاتی شما دارد. من در مقالۀ با این نشانه‌ها نبوغ ذاتی خود را بشناسید! توضیحات بیشتری برای کشف نبوغ ذاتی داده‌ام.

  • نبوغ ذاتی خود را شکوفا کنید

به دلایل عصب‌شناختی اگر شما در کاری استعداد نداشته باشید نه تنها لذتی از آن کار نخواهید بُرد بلکه انجام آن برای شما زجرآور و مستهلک هم خواهد بود. اما اگر به نبوغ ذاتی خود بپردازید طبیعت با ترشح هورمون‌های شادی‌بخش و هیجان‌آور به شما پاداش می‌دهد. به این دلیل که شما برای انجام همان کار ساخته شده‌اید. دلایل علمی این مساله را در مقالۀ چگونه هر کسی را بَهر کاری ساختند؟ توضیح داده‌ام. پس چه چیزی بهتر از این که کاری را انجام دهیم که هم در آن استعداد داریم و هم به آن علاقه داریم. اما برای شکوفایی نبوغ ذاتی خود باید مهارت‌های لازم را نیز فرا بگیرید. باید تلاش کنید و استعداد خود را تا بالاترین حد ممکن تقویت کنید و توسعه دهید.

  • روش‌های کسب درآمد از نبوغ ذاتی خود را فرا بگیرید

مهارت‌های مالی چیزی نیست که در مدرسه و دانشگاه به ما آموخته شود بنابراین باید خودمان آنها را بیاموزیم. ذهن بیشتر افراد سرشار از افکار محدودکننده و منفی در مورد پول و ثروتمند شدن است. اولین قدم این است که به نوعی روانکاوی ثروت در مورد خود دست بزنیم تا بتوانیم ترموستات مالی خود را در حد دلخواه و ثروتمندانه تنظیم کنیم.

جی کی رولینگ، نویسنده کتابهای هری پاتر، زن خانه به دوشی بود که با تبدیل نبوغ ذاتی خود توانست به ثروت میلیاردی دست یابد.

برای اینکه نبوغ ذاتی خود را تبدیل به ثروت مادی کنید علاوه بر آشنایی با مسائل و مهارت‌های مالی و پولی  به مقدار زیادی شهامت، اشتیاق و استقامت نیاز خواهید داشت. علاوه بر موانع شکوفایی نبوغ ذاتی، موانعی نیز برای تبدیل نبوغ ذاتی به ثروت مادی در پیش خواهید داشت. باید بر این موانع غلبه کنید. باید شبح ترس غلبه کنید. باید بر باورهای منفی خود و اطرافیان غلبه کنید. باید تمرکز خود را روی کارتان بگذارید.

در حال حاضر امکانات زیاد و ارزانی برای معرفی کسب و کار خود به مشتریان در اختیار داریم. استعداد شما در هر زمینه‌ای که باشد می‌توانید از پتانسیل اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ و توسعه کار خود استفاده کنید. می‌توانید نبوغ ذاتی خود را به یک کار پاره‌وقت تبدیل کنید. این نکتۀ اساسی را همواره به خاطر داشته باشید که در شروع کار میزان سودتان اصلا نباید اهمیتی داشته باشد. حتی باید حاضر باشید تا زمان تسلط بیشتر به کارتان، آن را به طور رایگان انجام دهید.

ضروری است که تصویری ایده‌آل از موقعی که نبوغ ذاتی خود را کاملا شکوفا کرده و از آن طریق ثروتمند شده‌اید در ذهن خود بسازید و همواره از آن موضع عمل کنید. یعنی فرض کنید که هم‌اکنون در آن شرایط ایده‌آل هستید. در این صورت چه جور آدمی بودید؟ چطور فکر می‌کردید؟ چه احساسی داشتید؟ چه روابطی داشتید؟ سعی کنید هم‌اکنون به همان شکل فکر، احساس و عمل کنید. این کار به طور معجزه‌آسایی روند تبدیل نبوغ ذاتی به ثروت مادی را تسریع می‌کند.

بدانید که هیچ محدودیتی برای کسب ثروت از طریق شکوفایی نبوغ ذاتی‌تان وجود ندارد جز محدودیتی که در ذهن خود دارید. پس افق‌های وسیع‌تر و رویاهای بزرگتر را انتخاب کنید. بزرگ فکر کنید و بزرگ باشید. در این صورت روزی در حالیکه مشغول تفریح و بازی هستید متوجه خواهید شد در حال پول درآوردن نیز هستید. پیوند نبوغ ذاتی به ثروت مادی، تفریح و لذت شما را به منبع درآمدی سرشار تبدیل خواهد کرد. در آن زمان خواهید فهمید برخلاف باورهای غلط گذشته چگونه نابرده رنج را گنج میسر می‌شود و این همان راه آسان ثروتمند شدن است.


همچنین بخوانید:

میل جنسی و نقش آن در موفقیت

۱۰ توصیه طلایی میلیاردر ماجراجو به جوانانمنبع: سایت زندگی رویایی


موضوع: رازهای میلیونر شدن، کسب درآمد، موفقیت، کسب ثروت و استقلال مالی،
برچسب ها: ثروت، تبدیل نبوغ به ثروت، میلیاردر، نویسنده میلیاردر، جی کی رولینگ، ثروتمند شدن،

[ جمعه 24 دی 1395 ] [ 04:34 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]

حکمت ده گانه بزرگترین فروشنده دنیا

مهم نیست امروز کیستید…

هر انسانی می تواند زندگی خود را با حکمتی ده گانه که قدمتی هزار ساله دارد، به شیوه ای مثبت دگرگون کند.

کتاب “بزرگترین فروشنده جهان” نوشته اُگ ماندینو برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و پس از آن بارها تجدید چاپ شده و بیش از پانزده میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. ماندینو اسرار موفقیت را در قالب داستان روایت می کند. کتاب بزرگترین فروشنده جهان شامل ده حکمت باستانی برای دستیابی به موفقیت و ثروت است که آنها را در اینجا مرور می کنیم. این سخنان از زبان اول شخص بیان می شود و قالب عبارات تاکیدی دارد. در صورتیکه این حکمت ها با روح و جانمان یکی شود و دائما آنها را در زندگی روزمره به کار گیریم موفقیت ما هیچ حد و حدودی نخواهد داشت و از هر لحاظ به رشد و غنای بیشتری دست خواهیم یافت.

حکمت اول: امروز عادات خوب و شایسته برای خود پدید خواهم آورد، و برده و غلام حلقه به گوش این عادات خواهم بود.

یگانه تفاوتی که میان افراد شکست خورده و آنانی ک با انواع موفقیت ها روبرو شده اند وجود دارد، در این است که فرق و تفاوتی اساسی میان عاداتشان وجود دارد و بس٫ بنابراین عادات خوب و شایسته، کلید دستیابی به هر موفقیتی است. حال آنکه عادات بد و ناپسند، همانا دری باز و عریض به سوی هرگونه شکست و نومیدی است.

حکمت دوم: با قلبی سرشار  از عشق، به این روز درود می گویم.

عشق بزرگترین راز عالم هستی است و کلیدی برای به دست آوردن موفقیت و پیروزی در هر قلمرویی به شمار می رود. تنها قدرت نامرئی عشق می تواند دریچۀ قلب انسانها را بگشاید.

حکمت سوم: آن قدر پافشاری خواهم کرد تا به موفقیت دست یابم.

من همواره با گام به گام پیش خواهم رفت. و اگر این کار با موفقیت روبرو نشد، باز هم گامی دیگر برخواهم داشت و استواری و پایداری و مداومت لازم را از خود نشان خواهم داد و آن قدر پافشاری خواهم کرد تا به موفقیت دست یابم.

حکمت چهارم: من بزرگترین معجزۀ طبیعتم.

از همان آغاز شکلگیری این کره خاکی، هیچ موجودی درست به مانند ذهن، قلب، چشمان و گوش ها و لبان من وجود نداشته است. با اینکه من یگانه ام اما همه مردان و زنان، برادران و خواهران من اند. من موجودی منحصر به فرد هستم پس من بزرگترین معجزۀ طبیعتم.

حکمت پنجم: میل دارم امروز را به گونه ای زندگی کنم که گویی واپسین روز زندگی ام می باشد.

با فراموش کردن دیروز، حتی به فردا نیز نخواهم اندیشید. به خاطر آنچه که «ممکن است» باشد آنچه را که در لحظه حال «قطعا هست» از دست نخواهم داد. امروز، یگانه چیزی است که در اختیار دارم پس با فریادی از شادمانی به امروز درود می گویم و آن را به تمام و کمال زندگی می کنم.

حکمت ششم: امروز صاحب احساس و عواطفم خواهم بود.

آن کس که به افکار و اندیشه اش اجازه می دهد که بر اعمال و کردارش تاثیر گذارد، موجدی ضعیف است، و آن کسی که اعمال و کردار خود را به گونه ای به کار می اندازد که بر افکار و اندیشه اش مسلط باشد، موجودی توانمند و قدرتمند است.

حکمت هفتم: به دنیا خواهم خندید.

هیچ موجودی غیر ازبشر نمی تواند بخندد. تنها من این امتیاز را دارم که هرگاه اراده کنم می توانم خنده بر لبانم بنشانم. پس از امروز عادت خندیدن را در وجود خویش پرورش خواهم داد. از امروز به دنیا خواهم خندید اما بیش از هر چیز بر خودم خواهم خندید و در دام زیادی جدی گرفتن خود که منجر به کبر و غرور و منیت می شود، نخواهم افتاد.

حکمت هشتم: امروز، صد برابر بر میزانِ ارزش خود خواهم افزود.

من با تقویت دانش و مهارتم از کارهای هنرمندانه و نبوغ ذاتی ام در تمام امور زندگی و در حرفه خویش به بهترین نحو استفاده خواهم کرد. با بهترین استفاده از لحظه حال، همواره تلاش خواهم ورزید که ساعت بعدی زندگی ام را به بهترین ساعت بعدی مبدل کنم.

حکمت نهم: از هم اکنون و فورا اقدام می کنم.

اگر بی درنگ دست به عمل نزنم، تمام رویاها و نقشه ها و برنامه هایم فاقد ارزش و اعتبار خواهد بود پس هم اینک در جهت تحقق رویاهایم وارد عمل می شوم.

حکمت دهم: برای راهنمایی در مسیر حرکت به سوی رویاهایم از خدای بزرگ یاری خواهم خواست.

آه ای خالق و آفریدگار همۀ چیزها! به دادم رس! زیرا امروز، با حالتی برهنه و تنها و بی کس، قدم به جهان هستی قدم خواهم نهاد و بدون دست قدرتمند تو برای هدایت و راهنمایی ام، از مسیر اصلی منحرف و دور خواهم شد. همان مسیری که به سعادت، نیکبختی، موفقیت و کامیابی می رسد!

منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: رازهای میلیونر شدن، کسب درآمد، کسب ثروت و استقلال مالی،
برچسب ها: اگ ماندینو، حکمت دهگانه، بزرگترین فروشنده دنیا، ثروت، میلیونر شدن، ثروت رویایی، زندگی رویایی،

[ چهارشنبه 15 دی 1395 ] [ 12:02 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]

شبح ترس و دستیابی به رویاها


ترس به سرعت یک گلوله می تواند رویاهای شما را نابود کند.     ارل نایتینگل

ترس هایتان چقدر در عدم موفقیت شما تقش دارند؟

بیشتر مردم هر کاری می کنند تا از احساس ناامنی ناشی از ترس اجتناب کنند. اگر شما یکی از این افراد هستید، در معرض این خطر قرار دارید که هرگز به آنچه در زندگی می خواهید، نرسید.

تصور کنید که اگر از پیگیری و اقدام در جهت بزرگترین رویاهایتان نمی ترسیدید زندگی شما به چه صورتی در می آمد؟

غلبه بر ترس هایتان شاید تنها گام اساسی برای تحقق زندگی رویایی تان باشد.

ترس امری طبیعی است. وقتی طرح جدیدی را شروع می کنیم یا دست به ریسک جدیدی می زنیم معمولا احساس ترس می کنیم. بیشتر مردم اجازه می دهند که ترس هایشان آنها را از برداشتن گام های بیشتر برای دستیابی به رویاهایشان باز دارد.

مزایای ترس

ترس، مکانیسمی برای آگاه کردن ما از خطرات جانی بود که در میلیون ها سال قبل شکل گرفت. وجود خطری احتمالی به ما هشدار می داد، ترشح آدرنالین خون را بیشتر می کرد و موجب می شد تا احساس خطر و فرار کنیم. متاسفانه اگر چه این واکنش در روزهایی که حیوانات وحشی ما را دنبال می کردند مفید بود، امروزه بیشتر تهدیدات صرفا ساختۀ ذهن ماست نه تهدیدی واقعی برای زندگی ما.

ترس ذاتی نیست

اگر در کودکی قرار بود که از افتادن و آسیب دیدن بترسیم هرگز نمی توانستیم راه برویم. اگر قرار بودن از اشتباه کردن بترسیم هرگز نمی توانستیم حرف زدن را بیاموزیم. اگر قرار بود از حضور در جمع بترسیم هرگز نمی توانستیم به مدرسه و دانشگاه برویم و از لحاظ اجتماعی رشد کنیم. کودکان معمولا از حیوانات و حشرات هیچ ترسی ندارند مگر اینکه این ترس به آنها آموخته شود. اما بزرگترها معمولا از سوسک، موش و خیلی از موجودات ریز و ضعیف دیگر می ترسند. هیچ یک از این ترس ها منطقی و معقول نیست.

ترس نامعقول

افراد بسیاری از مسافرت با هواپیما می ترسند در صورتیکه به راحتی سوار ماشین می شوند و هیچ ترسی از آن ندارند. وقتی ازآنها می پرسیم که چرا از سوار شدن می ترسند؟ معمولا می گویند که ممکن است هواپیما سقوط کند و آنها بمیرند. اما شاید جالب باشد بدانیم که آمار مرگ ناشی از تصادف خودرو بیشتر از سقوط هواپیما است. مردم خیلی بیشتری در اثر تصادف اتومبیل می میرند. پس خطر مسافرت با اتومبیل خیلی بیشتر از احتمال مرگ در اثر سقوط هواپیما است اما آدم های بیشتری از مسافرت با هواپیما می ترسند. بسیاری از ترس های ما چنین وضعی دارند و نامعقول هستند. بعض افراد از این ترس های واهی ترس شدیدی دارند. این نوع ترس ها توانایی افراد را برای موفقیت از بین می برد.

بیشتر چیزهایی که در زندگی از آنها می ترسیدم هرگز اتفاق نیفتادند.    مارک تواین

شش شبح ترس

ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، شش ترس اصلی را که همه افراد در زمانی با یک یا ترکیبی از آنها روبرو می شوند نام برده است.

  • ترس از فقر
  • ترس از انتقاد
  • ترس از بیماری
  • ترس از دست دادن عشق، محبت و توجه افراد
  • ترس از پیری
  • ترس از مرگ

سایر ترس ها اهمیت کمتری دارند و تحت این شش ترس قرار می گیرند. هیل معتقد است از آنجا که ترس حالتی ذهنی است و ذهن را می توان کنترل کرد پس می توان با کنترل ذهن و تصورات بر ترس فائق شد.

تغییر تصورات ترسناک

بیشتر ترس های ما ساخته خودمان است. خوشبختانه چون این فکر ساخته خودمان است خودمان نیز می توانیم آن را تغییر دهیم. می توانیم ترس را متوقف کنیم و خود را به مرحله آرامش برسانیم که البته این کار را با مواجه شدن با حقایق انجام می دهیم نه در خیال خود. به منظور از بین بردن ترس باید ازخودمان بپرسیم که چه تصوری ما را می ترساند. بعد باید آن تصور را با تصور مثبت و مخالف آن جایگزین کنیم. مثلا اگر می ترسید که کسی به در خواست شما جواب منفی بدهد تصور کنید که او با خوشرویی تمام به شما پاسخ مثبت می دهد. با حفظ این تصور در ذهنتان ترس شما از بین می رود و شما قادر به اقدام علمی می شوید. هرکس می تواند ذهن خود را کنترل کند. هرکس می تواند انتخاب کند که تحت تاثیر افکار و باورهای دیگران قرار بگیرد یا خیر. همانطور که انسان می تواند انتخاب کند که درها را به روی خود ببندد و بر انتخاب خود متمرکز شود. کلید در ذهن در دست خودمان است.

تنها کسانی که جرئت شکست خوردن دارند می توانند موفق شوند.   رابرت. اف. کندی

بترس ولی انجام بده

همه افراد موفق ناچار بودند علیرغم ترسشان دست به اقدام بزنند. بزرگترین نابودگر ترس، روبرو شدن با آن است. بسیاری از افراد از صحبت در جمع می ترسند اما وقتی خود را وادار به این کار می کنند بلافاصله ترسشان از بین می رود. تمام افراد موفق همه ترس های بزرگی را تجربه کرده اند اما آنچه را از دیگران متمایز کرد این بود که علیرغم ترس دست به علم زدند. آنها می دانستند که اگر عمل نکنند فرصت از دستشان می رود و نمی توانند به رویاهایشان دست یابند.

خدا گفت: بیایید کنار این لبه

آنها گفتند: ما می ترسیم

خدا گفت: بیایید کنار این لبه

آنها آمدند

خدا آنها را هل داد

و آنها پرواز کردند            گوئیلائوم آپولینار؛ شاعر فرانسوی


همچنین بخوانید:

غلبه بر ترس به روش مایکل جردن


 منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: موفقیت، رشد شخصی، خودشکوفایی،
برچسب ها: ترس، شجاعت، جسارت، غلبه بر ترس، شبح ترس، نترسیدن، قوی بودن،

[ پنجشنبه 9 دی 1395 ] [ 04:04 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]