تبلیغات
گنج کتاب - معجزه انجام کارهای عادی به روش غیرعادی

گنج کتاب

انگیزشی، موفقیت، رشد شخصی، شادی، سلامتی، مهارتهای زندگی، کارآفرینی و کسب ثروت

معجزه انجام کارهای عادی به روش غیرعادی

معجزه چیست؟

آیا در زندگی شما معجزه‌ای وجود دارد؟

معجزه چگونه رخ می‌دهد؟

ما عموما فکر می‌کنیم که معجزه و پیشرفت خارق‌العاده ناشی از انجام آنی یک کار بزرگ است. مثلا وقتی کسی به موفقیت بزرگی می‌رسد ما به مسیر طولانی و روزمره‌ای که او برای دستیابی به این موفقیت طی کرده است، توجه نمی‌کنیم. ما فکر می‌کنیم زن خانه به دوشی که میلیاردر شد یک شبه به شهرت و ثروت دست یافته است و به سالهایی طولانی که او تحت هر شرایطی به تداوم کارش پرداخت، توجه نداریم.

در واقع اگر دقیق و عمیق به جهان بنگریم، درختان، آسمان، آدمها، پرندگان همه و همه را چون معجزه‌ای شگفت‌انگیز می‌یابیم. اینشتین جمله جالبی دارد. می‌گوید:

 دو جور می‌توانید به جهان نگاه کنید: اینکه که هیچ معجزه‌ای وجود ندارد یا اینکه همه چیز معجزه است.

شما چگونه به جهان و کارهای روزمره خود نگاه می‌کنید؟

همه ما هر روز کارهایی عادی و روزمره داریم. صبح در لحظه‌ای از خواب بیدار می‌شویم، در حالیکه هنوز چشمانمان بسته است. در این لحظات به چه فکر می‌کنید؟

بیداری خود را چگونه آغاز می‌کنید؟

آیا می‌دانید که افکار و احساس شما در اولین لحظات بیدار شدن چقدر در کیفیت زندگی آن روز شما تعیین‌کننده است؟

خودم به محض بیدار شدن این بیت از سعدی را با صدای بلند و معمولا به آواز می‌خوانم و تکرار می‌کنم:

به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست          عاشقم بر همه عالم که همه عالم ازوست

با این کار، من، منشاء حقیقی جهان هستی را به خاطر می‌آورم و از بابت معجزۀ حیات، تمام خوبی‌ها، زیبایی‌ها و نعمت‌های زندگی‌ام سپاسگزاری می‌کنم و عشق خودم را به خدا، زندگی و تمام جهان اعلام می‌کنم. این کار باعث می‌شود که روزم را با انرژی و اشتیاق و عشق آغاز کنم و به این ترتیب تمام لحظات آن روز را چون فرصتی استثنایی برای بودن، شادی، لذت و هیجان می‌بینم و هیچ کاری را بی‌اهمیت نمی‌دانم. این نگرش واقعا زندگی‌ام را معجزه‌آسا کرده است و دائما احساس و تجاربی شگفت‌انگیز را برایم فراهم می‌کند.

جرج واشنگتن زمانی گفت:

اگر کارهای عادی را به صورت غیرعادی انجام دهید نظر دنیا به شما جلب می‌شود.

ما معمولا کارهای عادی مثل مسواک زدن، دستشویی رفتن، سلام کردن به دیگران، خرید نان، پوشیدن شلوار، آماده شدن برای خواب و … را کارهایی عادی و بی اهمیت در نظر می‌گیریم. اما حقیقت این است که با نگرش درست هر یک از این کارهای به ظاهر ساده و بی‌اهمیت را می‌توان به منبع خلق معجزات بزرگ در زندگیمان تبدیل کنیم.

اگر صرفا تمام تمرکز خود را بر کاری که در حال انجام آن هستیم، قرار دهیم؛ با معجزۀ تجربۀ لحظۀ حال روبرو خواهیم شد. ذهن ما معمولا همیشه به طور خودکار در حال فعالیت است. فعالیت ذهن یعنی جدایی از لحظه حال. چون ذهن همیشه یا در گذشته پرسه می‌زند یا در آینده و نمی‌تواند لحظه حال را درک کند. تنها با توقف ذهن است که تجربۀ حضور در اکنون ممکن می‌شود. تجربۀ حضور در لحظۀ حال به معنی تجربۀ سرور، آرامش و معجزۀ هستی است. تبدیل هر کار کوچک به مراقبه‌ای برای زیستن در لحظۀ حال می‌تواند درهای معجزاتی شگفت‌انگیز را به زندگی شما بگشاید.

دکتر رابرت راسل، نویسندۀ معروف می‌گوید:

خلق عظمت در زندگی بسیار ساده است. هر کس می‌تواند این کار را انجام دهد. کافیست کارهای عادی را همه روزه به طرز عالی انجام دهید.

اگر تصمیم بگیرید که از امروز، هر کاری را با تمام وجود خود، گویی که مهمترین کار دنیاست، انجام دهید و تمام توجه، انرژی و وجود خود را بر آن متمرکز کنید زندگی شما به مرور سرشار از معجزاتی عظیم خواهد شد و شادی، سلامتی و ثروت از هر سو به طرفتان سرازیر و زندگیتان از هر لحاظ رویایی خواهد شد.

معجزۀ وجود و حیات خود و جهان را دست کم نگیر و به هیچ کاری به عنوان کاری عادی و بی‌اهمیت نگاه نکن و همیشه به یاد داشته باش که:

کار بی‌اهمیت وجود خارجی ندارد، فقط نگرش بی‌اهمیت وجود دارد.

منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: موفقیت، تربیتی، رشد شخصی، خودشکوفایی،
برچسب ها: موفقیت، معجزه، معجزات کوچک، کارهای کوچک نتایج بزرگ، بزرگ اندیشی، عظمت،

[ پنجشنبه 30 دی 1395 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]