تبلیغات
گنج کتاب - حکمت ده گانه بزرگترین فروشنده دنیا

گنج کتاب

انگیزشی، موفقیت، رشد شخصی، شادی، سلامتی، مهارتهای زندگی، کارآفرینی و کسب ثروت

حکمت ده گانه بزرگترین فروشنده دنیا

مهم نیست امروز کیستید…

هر انسانی می تواند زندگی خود را با حکمتی ده گانه که قدمتی هزار ساله دارد، به شیوه ای مثبت دگرگون کند.

کتاب “بزرگترین فروشنده جهان” نوشته اُگ ماندینو برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و پس از آن بارها تجدید چاپ شده و بیش از پانزده میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. ماندینو اسرار موفقیت را در قالب داستان روایت می کند. کتاب بزرگترین فروشنده جهان شامل ده حکمت باستانی برای دستیابی به موفقیت و ثروت است که آنها را در اینجا مرور می کنیم. این سخنان از زبان اول شخص بیان می شود و قالب عبارات تاکیدی دارد. در صورتیکه این حکمت ها با روح و جانمان یکی شود و دائما آنها را در زندگی روزمره به کار گیریم موفقیت ما هیچ حد و حدودی نخواهد داشت و از هر لحاظ به رشد و غنای بیشتری دست خواهیم یافت.

حکمت اول: امروز عادات خوب و شایسته برای خود پدید خواهم آورد، و برده و غلام حلقه به گوش این عادات خواهم بود.

یگانه تفاوتی که میان افراد شکست خورده و آنانی ک با انواع موفقیت ها روبرو شده اند وجود دارد، در این است که فرق و تفاوتی اساسی میان عاداتشان وجود دارد و بس٫ بنابراین عادات خوب و شایسته، کلید دستیابی به هر موفقیتی است. حال آنکه عادات بد و ناپسند، همانا دری باز و عریض به سوی هرگونه شکست و نومیدی است.

حکمت دوم: با قلبی سرشار  از عشق، به این روز درود می گویم.

عشق بزرگترین راز عالم هستی است و کلیدی برای به دست آوردن موفقیت و پیروزی در هر قلمرویی به شمار می رود. تنها قدرت نامرئی عشق می تواند دریچۀ قلب انسانها را بگشاید.

حکمت سوم: آن قدر پافشاری خواهم کرد تا به موفقیت دست یابم.

من همواره با گام به گام پیش خواهم رفت. و اگر این کار با موفقیت روبرو نشد، باز هم گامی دیگر برخواهم داشت و استواری و پایداری و مداومت لازم را از خود نشان خواهم داد و آن قدر پافشاری خواهم کرد تا به موفقیت دست یابم.

حکمت چهارم: من بزرگترین معجزۀ طبیعتم.

از همان آغاز شکلگیری این کره خاکی، هیچ موجودی درست به مانند ذهن، قلب، چشمان و گوش ها و لبان من وجود نداشته است. با اینکه من یگانه ام اما همه مردان و زنان، برادران و خواهران من اند. من موجودی منحصر به فرد هستم پس من بزرگترین معجزۀ طبیعتم.

حکمت پنجم: میل دارم امروز را به گونه ای زندگی کنم که گویی واپسین روز زندگی ام می باشد.

با فراموش کردن دیروز، حتی به فردا نیز نخواهم اندیشید. به خاطر آنچه که «ممکن است» باشد آنچه را که در لحظه حال «قطعا هست» از دست نخواهم داد. امروز، یگانه چیزی است که در اختیار دارم پس با فریادی از شادمانی به امروز درود می گویم و آن را به تمام و کمال زندگی می کنم.

حکمت ششم: امروز صاحب احساس و عواطفم خواهم بود.

آن کس که به افکار و اندیشه اش اجازه می دهد که بر اعمال و کردارش تاثیر گذارد، موجدی ضعیف است، و آن کسی که اعمال و کردار خود را به گونه ای به کار می اندازد که بر افکار و اندیشه اش مسلط باشد، موجودی توانمند و قدرتمند است.

حکمت هفتم: به دنیا خواهم خندید.

هیچ موجودی غیر ازبشر نمی تواند بخندد. تنها من این امتیاز را دارم که هرگاه اراده کنم می توانم خنده بر لبانم بنشانم. پس از امروز عادت خندیدن را در وجود خویش پرورش خواهم داد. از امروز به دنیا خواهم خندید اما بیش از هر چیز بر خودم خواهم خندید و در دام زیادی جدی گرفتن خود که منجر به کبر و غرور و منیت می شود، نخواهم افتاد.

حکمت هشتم: امروز، صد برابر بر میزانِ ارزش خود خواهم افزود.

من با تقویت دانش و مهارتم از کارهای هنرمندانه و نبوغ ذاتی ام در تمام امور زندگی و در حرفه خویش به بهترین نحو استفاده خواهم کرد. با بهترین استفاده از لحظه حال، همواره تلاش خواهم ورزید که ساعت بعدی زندگی ام را به بهترین ساعت بعدی مبدل کنم.

حکمت نهم: از هم اکنون و فورا اقدام می کنم.

اگر بی درنگ دست به عمل نزنم، تمام رویاها و نقشه ها و برنامه هایم فاقد ارزش و اعتبار خواهد بود پس هم اینک در جهت تحقق رویاهایم وارد عمل می شوم.

حکمت دهم: برای راهنمایی در مسیر حرکت به سوی رویاهایم از خدای بزرگ یاری خواهم خواست.

آه ای خالق و آفریدگار همۀ چیزها! به دادم رس! زیرا امروز، با حالتی برهنه و تنها و بی کس، قدم به جهان هستی قدم خواهم نهاد و بدون دست قدرتمند تو برای هدایت و راهنمایی ام، از مسیر اصلی منحرف و دور خواهم شد. همان مسیری که به سعادت، نیکبختی، موفقیت و کامیابی می رسد!

منبع: سایت زندگی رویایی

موضوع: رازهای میلیونر شدن، کسب درآمد، کسب ثروت و استقلال مالی،
برچسب ها: اگ ماندینو، حکمت دهگانه، بزرگترین فروشنده دنیا، ثروت، میلیونر شدن، ثروت رویایی، زندگی رویایی،

[ چهارشنبه 15 دی 1395 ] [ 12:02 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]