گنج کتاب

انگیزشی، موفقیت، رشد شخصی، شادی، سلامتی، مهارتهای زندگی، کارآفرینی و کسب ثروت

اصول موفقیت را یاد بگیریم!

کتاب همواره یکی از لذتبخش‌ترین همنشینان من بوده است. می‌گویند بزرگترین خدمت را به جهان گوتنبرگ با اختراع چاپ ارائه کرده است. صنعتی که انقلابی در تولید و انتشار کتاب و نشریات ایجاد کرد. با اینکه امروزه انواع کتاب‌های الکترونیکی و دیجیتالی در اختیار ماست اما کتاب چاپی و فیزیکی مزایایی دارد که آن را در موقعیت برتری قرار می‌دهد. برخی معتقدند که کتاب فیزیکی رو به انقراض است اما بعید می‌دانم که هرگز چنین شود. کتابی که نه برق می‌خواهد و نه باطری و نه هیچ ابزار الکترونیکی دیگر. شما می‌توانید در هر شرایطی آن را با خود حمل و مطالعه کنید. هر چند که کتاب‌های الکترونیکی هم امتیازات خود را دارند اما حداقل برای من همچنان کتاب کاغذی چیز دیگری است و با آن انس بیشتری دارم.

در زمینه موفقیت کتاب‌های فراوانی موجود است و همه روزه به تعداد آنها افزوده می‌شود اما اکثر آنها جز تکرار مکررات نیست. به ندرت کتاب جامع و اصیلی در این زمینه پیدا می‌شود. کتاب اصول موفقیت: چگونه از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید، برسید؟ (The success principles: how to get from where you are to where you want to be) نوشته جک کنفیلد یکی از آنهاست. این کتاب قطور (۶۵۶ صفحه) توسط خانم گیتی شهیدی با عنوان مبانی موفقیت به فارسی ترجمه و توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.

کتاب شامل ۶۴ اصل است و من تصمیم دارم در مجموعه مقالاتی با موضوع اصول موفقیت به آنها بپردازم و شما را نیز در آنچه از این کتاب می‌آموزم شریک کنم.

کنفیلد در مقدمه کتاب می‌نویسد:

این اصول و روش‌ها نه تنها برای من نتیجه‌بخش بوده، بلکه به صدها هزار نفر از دانشجویانم کمک کرده است تا در حرفه خود موفق شوند، ثروت بیشتری کسب کنند و روابطی شادتر و زنده‌تر داشته باشند و شادی و کامیابی بیشتری از زندگی خود کسب کنند. کسب نتایجی که دیگران به دست آوردند برای شما هم امکان‌پذیر است. حقیقتا می‌دانم که شما هم می‌توانید سطوح غیرقابل تصوری از موفقیت را به دست آورید. چرا؟ چون این اصول و فنون همیشه نتیجه می‌دهند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید چه می‌خواهید، باور داشته باشید که استحقاق آن را دارید و بعد مبانی موفقیت این کتاب را اجرا کنید.

کتاب در شش بخش تنظیم شده است.

بخش اول «پایه و اساس موفقیت» نام دارد که حاوی اصولی کلی است که باید آنها را برای رسیدن از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید باشید، به کار ببرید. شما با کشف این مسئله که لازم است صد در صد مسئولیت زندگی و نتایج و اهداف خود را به عهده بگیرید، شروع خواهید کرد. از آنجا، یاد می‌گیرید که چگونه هدف زندگی خود را، رویایتان و آنچه واقعا می‌خواهید، مشخص کنید. بعد با چگونگی خلق باوری تزلزل‌ناپذیر به خودتان و رویاهای زندگی‌تان آشنا می‌شوید. سپس راه تبدیل رویای خود به اهداف واقعی را یاد می‌گیریم تا طرحی عملی برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی کنیم. سپس به قدرت باورنکردنی جملات مثبت و تصویرسازی و روش استفاده از این قدرت برای دستیابی به اهداف پی می‌بریم.

چند فصل بعدی در مورد برداشتن گام‌های شجاعانه و ضروری برای تحقق بخشیدن به رویاهایمان است. یاد می‌گیریم که آنچه را می‌خواهیم درخواست کنیم، نپذیرفته شدن را نپذیریم و علیرغم مشکلات به راه خود به سوی هدف ادامه دهیم.

بخش دوم، «خود را برای موفق شدن تغییر دهید» به اهمیت کار درونی که لازم است انجام دهیم، تاکید دارد، کاری که به ما کمک می‌کند تا هرگونه مانع ذهنی و احساسی را که بر سر راه موفقیت داریم، برطرف کنیم. این موانع مثل آجری که جلوی چرخ اتومبیل شما قرار دارد و مانع حرکت آن می‌شود، تا حد زیادی سرعت پیشرفت شما را کاهش می‌دهد. همچنین یاد می‌گیریم که چگونه منتقد درونی خود را به مربی درونی‌مان تبدیل کنیم و بر عادت‌های موفقیت‌آمیز با ارزشی که زندگی ما را برای همیشه تغییر می‌دهند، بیفزاییم.

بخش سوم، «گروه موفقیت خود را تشکیل دهید»، به ما نشان می‌دهد که چرا و چگونه باید انواع گروه‌های حمایتی را بسازیم به طوری که بتوانیم وقت خود را به گونه‌ای منحصر به فرد روی نبوغ ذاتی خود متمرکز کنیم. مهارت‌های مربوط به مدیریت زمان، استفاده از مربی شخصی و دستیابی به منبع درونی حکمت و دانش را یاد می‌گیریم.

در بخش چهارم، «روابطی موفق ایجاد کنید»، یک سری اصول مرتبط با بنانهادن و حفظ روابط موفقیت‌آمیز را می‌آموزیم. امروزه شکل دادن موفقیت بلندمدت و گسترده بدون داشتن مهارت‌های ارتباطی مطابق با سطح دنیا ناممکن است.

اکثر مردم موفقیت را با داشتن پول برابر می‌دانند و پول برای حیات و ارتقای کیفیت زندگی ما ضروری است، از این‌رو در بخش پنجم با عنوان «پول و موفقیت» می‌آموزیم که چگونه نسبت به پول هوشیارتر و مثبت‌تر باشیم و چگونه صاحب مقدار زیادی پول برای زندگی به روشی که دوست داریم، شویم، هم در زمان حال و هم در زمان بازنشستگی.

بخش ششم، «موفقیت از همین الان آغاز می‌شود»، شامل دو فصل کوتاه در مورد اهمیت شروع از همین حالا و تشویق و تقویت دیگران در این روش است.

مطالعه این کتاب شما را به خلق زندگی رویایی خود که همیشه آرزویش را داشته‌اید، تشویق می‌کند، اما تا زمانی که به طور کامل ندانید چطور آن را خلق کنید، تحقق نمی‌یابد. با فهم و اجرای اصول موفقیت شما با تغییر در درون و بیرون خود، دستیابی شما به رویاهایتان تضمین خواهد شد.

جک کنفیلد کتاب خود را به تمام زنان و مردان شجاعی تقدیم کرده که شجاعت آن را داشتند تا پا را از فرهنگ متداول عافیت‌طلبی و میانه‌روی فراتر بگذارند و کوشش کردند تا زندگی رویایی خود را خلق کنند. اگر شما نیز می‌خواهید یکی از این افراد باشید در مقالات بعدی اصول موفقیت با من همراه باشید.

**********

آیا این نوشته را دوست داشتید؟

لطفا نظر خود را با ما و سایر اعضای سایت در میان بگذارید.


همچنین بخوانید:

مهمترین گام برای تحقق زندگی رویایی

درجۀ اشتیاق شما برای موفقیت چقدر است؟


منبع: سایت زندگی رویایی


موضوع: رازهای میلیونر شدن، کسب درآمد، موفقیت، کسب ثروت و استقلال مالی، رشد شخصی،
برچسب ها: اصول موفقیت، جک کنفیلد، موسی توماج، زندگی رویایی، سایت زندگی رویایی، نبوغ ذاتی، رسالت شخصی،

[ دوشنبه 17 خرداد 1395 ] [ 03:15 ب.ظ ] [ مدیر وبلاگ ]

[ نظرات() ]